Yeni Tarifler
sağlıklı diyet önerileri
sağlıklı diyet önerileri

Sağlıklı Diyet

Her kadın güzel bir vücuda sahip olmak ister. Bunu için çeşitli yollara başvurur. Bu yolların başında spor yapmasının yanında yediklerine dikkat etmesi ve sağlıklı olan besinleri tüketmesi geliyor. Zayıflamak istiyorsanız tadı damağınızda kalan bazı lezzetlerden mahrum kalmanız gerekecek. Fazla kilolarından şikâyetçi olan kişilerin zayıflama istekleri zaman zaman bir hırs haline gelebiliyor. Kısa zamanda zayıflama arzusu hızlı ve kontrolsüz kilo kaybını beraberinde getiriyor. Verdiğiniz kilolar farkında olamadan yağ endeksli bölgelerinizden çok kaslarınızdan gidiyor. Bunun için sağlıklı bir diyet programına uymanız kaçınılmaz olacak. Sağlıklı beslenmek sandığınız kadar zor değildir. Sizi aç bırakarak zayıflamanızı sağlayacağını söyleyen diyetlerden ziyade, besinlerinizden tam yağlı yiyecekleri ayırmamanız günlük aldığınız kalori miktarını düşürecektir.

Ekmeği bırak zayıflarsın sözünü sıklıkla söyleyen kişilere inat ekmeği bırakmadan türünü değiştirmeniz zayıflamanıza yardımcı olacak. Ekmek günlük karbonhidrat miktarımızı karşılayan önemli bir besin maddesidir. Bundan vazgeçmek yerine tahıl ekmeği tüketmeniz sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Yoğun bir güne kahvaltısız asla başlamayın. Kahvaltıda tercih edeceğiniz besinler yağ oranı düşük sebze yoğunlukta olmalıdır. Öğle yemeğinde protein ve lif ağırlıklı besinleri tükenmeniz gün içerisinde açlık hissinizi bastırarak tok kalmanıza yardımcı olacaktır. Ve sağlıklı diyetin kilit noktasını oluşturan atıştırmalıklarılar aç hissettiğiniz her an tüketebileceğiniz ürünler içerisinde yer almalıdır. Öğün aralarında atıştırma olarak yoğurt, üzüm, elma ve türevlerini tercih etmeniz midenizdeki açlık hissini bastıracaktır.

Sağlıklı ve kontrollü bir şekilde zayıflamak istiyorsanız günlük egzersizlerinizi ihmal etmemeniz gerektiğini hatırlatmış olacağız. Masa başında hareketsiz beden aldığı kaloriyi yakmakta zorluk çeker. Egzersizlerinizle fazla kalorilerinizi yakmayı desteklemeniz gerekecektir. Posalı besinler bedenin ihtiyacı olan maddelerin karşıtlanmasına yardımcı olarak ek bir kilo almanızı yavaşlatacak nitelikte yapıya sahiptir. Posalı yiyeceklerin tüketimini artırın, her öğününüzde posa ağırlıklı besinlerin bulunmasına dikkat edin. En önemlisi günlük gerekli olan su ihtiyacınızı karşılayın. Su yağların yıkımında oldukça etkili maddelerden biridir ve vücudunuzun mineral dengesini düzenler.

Yazar -- >> selime aydın

Yemek yapmayı sevdiğim kadar tariflerini de paylaşmayı seviyorum

Bu Tariflere Bakmaya Nedersin..

lahana turşusu

Lahana Turşusu Hakkında

Hem bereketli, hem lezzetli, hem de şifalı bir sebze olan lahananın geçmişi oldukça eskilere doğru …

Turşu Yapımının Olmazsa Olmazları

Turşu Yapımının Olmazsa Olmazları

Tuzun Önemi Homeros’un ‘tanrısal nesne’ olarak nitelediği tuzu, Tuz/însanhğın Tuzlu Tarihi kitabının yazarı Mark Kurlansky …

7 Yorumlar

 1. İsmi bize uzak görünse de aslında oldukça yakından tanıyacağımız sağlıklı ve leziz pratik bir Akdeniz tarifi 🙂

 2. Mısır gevreği aldım akşam diyetteyim diye bugün yağsız süt alıcam hani diyetteyim ya kahvaltıda elma felan yiyip sağlıklı besleniyorum diyet

 3. Bu sağlıklı yaşama takan ünlülerlw alay ederken diyet yüzünden onlardan biri oldum sürekli kalori hesaplıyorum

 4. Sağlıklı yaşam için diyet önemli. Dünyanın En Pahalı Diyet Menüleri

 5. Information.Domains

  3 günde 2 Kilo Verdiren Fit Şok Diyet | Sağlıklı Zayıfla Mutlu Kal

 6. Botox,dolgu,sağlıklı zayıflama, bölgesel incelme,hacamat, kupa,diyet,cilt ütüsü(Thermage ),yağları…

 7. Esra Rahşan Çalışkan

  Tatsız diyet yemeklerini küçük bir Chef Seasons dokunuşuyla mükemmel ve çok sağlıklı bir lezzete dönüştürebilirsin.✨?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Koruması ( Buna Mecburuz ) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.